Rekken maakt zich op voor kleurrijk Bloemencorso op 26/27 augustus
REKKEN – Op woensdag 26 en donderdag 27 augustus staat Rekken opnieuw volledig in het teken van bloemen, creativiteit en traditie.
Het jaarlijkse Bloemencorso, onderdeel van het Rekkens Volksfeest, brengt twee dagen lang een kleurrijke stoet van indrukwekkende corsowagens, kinderwagens en muziekkorpsen door het dorp en de omgeving.
Het corso is al jarenlang een van de hoogtepunten van het Rekkens Volksfeest. Ook in 2026 wordt alles uit de kast gehaald om bezoekers een spectaculaire en kleurrijke optocht te presenteren. In totaal trekken twaalf grote corsowagens door Rekken. Daarnaast maken ongeveer zestig kinderwagens en verschillende muziekkorpsen deel uit van de stoet.
Meer dan een miljoen dahlia’s
De corsowagens worden opgebouwd met ruim één miljoen dahlia’s. Met duizenden bloemen in de meest uiteenlopende kleuren worden de ontwerpen zorgvuldig uitgewerkt tot grote, driedimensionale kunstwerken. De wagenbouwers werken hier maandenlang naartoe. Juist die combinatie van vrijwilligerswerk, creativiteit, bloemenpracht en de betrokkenheid van het hele dorp maakt het Bloemencorso van Rekken bijzonder. Voor bezoekers is het een kleurrijk spektakel; voor de inwoners van Rekken is het vooral een traditie waarin jong en oud samen optrekken.
Twee dagen corso
Op woensdag 26 augustus trekt de grote Dahliaoptocht vanaf 14.00 uur door Rekken en omgeving. De route voert onder meer via de Lindevoort, Holterweg, Rekkenseweg en Koor-desweg, waarna de stoet weer terugkeert richting Rekken. Een dag later, op donderdag 27 augustus, volgt opnieuw een bijzondere optocht. Deze vertrekt rond 09.00 uur richting Tactus. Rond 10.30 uur wordt de aankomst bij Oldenkotte verwacht. Daarmee krijgt het corso ook op donderdag een eigen karakter en biedt de
ochtend volop gelegenheid om de wagens en deelnemers van dichtbij te volgen.
