
09 jul - 20:23
Haaksbergen -
aangepast om 20:28
Spannende momenten voor behoud van het zwembad
Leden van de zwemverenigingen ZV Scholtenhagen en de verenging aangepast sporten (VASH) hebben woensdag een laatste poging gedaan om het zwembad voor Haaksbergen te behouden.
Voor het bordes van het gemeentehuis werden raadsleden uitgenodigd voor een potje droogwaterpolo. ”Hiermee willen we nog één keer de aandacht vestigen op het belang van een zwembad in Haaksbergen”, liet vicevoorzitter Sven Koens van de ZV Scholtenhagen weten. De actie kwam wat langzaam opgang, maar kon even later op aardig wat belangstelling rekenen. Voorzitter Han Noordink van VASH legde nog eens uit dat sluiting voor zijn vereniging dramatische gevolgen heeft. ”Dan kun je wel zeggen dat we naar een zwembad in Enschede of welke andere plaats dan ook moeten gaan, maar dat kan helemaal niet. Het is voor de doelgroep die wij vertegenwoordigen sowieso lastig om buiten de plaats te gaan zwemmen en bovendien zijn er alleen daluren beschikbaar als er al uren zijn te krijgen.”
Tropisch Zwembad
Gerrit Sloot fietste ook nog even langs. Als voormalig directeur Sportzaken van de gemeente was Sloot 35 jaar geleden, samen met wijlen wethouder Bart van Winsen, de geestelijk vader van Tropisch Zwembad De Wilder. ”Ze moeten het zwembad restaureren, moderniseren en verduurzamen in plaats van een nieuw zwembad te bouwen. Zo’n vierkante bak trekt geen toeristen. Dat was vroeger met zwembad De Els ook het probleem; veel te weinig bezoekers.”
Blijft in de familie
Zijn kleinzoon Sven Koens hoorde zijn opa belangstellend aan. Het was op dat moment nog maar de vraag wat de raad later op de dag zou besluiten. ”Maar het cirkeltje is bijna rond: mijn opa stond aan de basis van het huidige zwembad en hopelijk kunnen we vanavond vaststellen dat zijn kleinzoon bij het proces van het nieuwe zwembad was betrokken; nieuwbouw of renovatie.” Koens was de laatste weken zeer actief met de lobby voor behoud van het zwembad. Ook VASH liet van zich horen. Tijdens het droogwaterpolo voor het gemeentehuis sijpelde al een beetje door dat de raad een ontsnappingsroute voor het zwembad klaar had liggen.
Winkelhuis: renoveren
Als het aan Frans Winkelhuis wordt recreatiebad De Wilder gemoderniseerd in plaats van een nieuw zwembad neer te zetten. ”Dat is niks duurder dan nieuwbouw en het bad blijft dan ook voor toeristen en bezoekers van buitenaf aantrekkelijk. Want die categorie bezoekers valt weg als je er een kille, rechthoekige bak van maakt. En we kunnen tegenwoordig hele oude gebouwen op zeer effectieve wijze verduurzamen zonder dat de kosten hoger zijn dan nieuwbouw.”