
Belangrijke bijeenkomst voor ouderen over wonen in Haaksbergen
HAAKSBERGEN – Wat zijn de behoeften en wensen van Haaksbergen, in hoeverre kan men daar zelf invulling aangeven en waarvoor is de medewerking nodig van partijen als bijvoorbeeld gemeente en woningcorporatie? Al die zaken komen aan bod in de vervolgbijeenkomst van de Seniorenalliantie Haaksbergen op dinsdag 20 mei in De Kappen.
Een belangrijke bijeenkomst, verzekert Willy ten Voorde, voor iedere oudere die een toekomstbestendig dak boven zijn hoofd wenst. De belangstelling is groot voor de bijeenkomsten van de Seniorenalliantie Haaksbergen. Dat bleek wel uit de laatste bijeenkomst in maart waar 130 plaatsgenoten op afkwamen. ”Als het om toekomstbestendig wonen gaat, hebben we in Haaksbergen nog een lange weg te gaan”, benadrukt Ten Voorde nog maar eens.
Het gaat over wonen voor ouderen, met of zonder zorgfaciliteit, zo nodig aangepast en met de vraag in wat voor soort woning. “Kortom, hoe wil ik ouder worden in de gemeente Haaksbergen”, verduidelijkt Ten Voorde. ”En nu is de senior nu zelf aan zet. Je kunt hofjes met seniorenwoningen creëren en appartementen of ander type woningen. Maar wat wil de oudere Haaksbergenaar zelf eigenlijk? En wat kan die zelf nog of wat heeft die nodig? Mensen zijn daar echt veel mee bezig. De bijeenkomst van volgende week is dan ook voor alle Haaksbergse ouderen een belangrijke. Dat geldt ook voor de jongere oudere. Want met een nog steeds toenemende vergrijzing is het noodzaak vooruit te kijken.”
De Seniorenalliantie Haaksbergen zag twee jaar geleden het levenslicht. Haaksbergen telt meerdere ouderenbonden met daarnaast partijen met een dienstenaanbod voor senioren. ”Om dat overzichtelijk te maken voor de inwoners van Haaksbergen, zijn in totaal zeven partijen bij de alliantie aangesloten.”
Wie die bijeenkomst van maart heeft gemist, kan moeiteloos aanhaken bij de komende bijeenkomst volgende week dinsdag. Ten Voorde: “Geen enkel probleem. We bespreken het resultaat van een eerder gehouden enquête, men krijgt een toelichting op de woonscan, de gemeente komt uitleg geven over de mogelijkheden bij langer thuis wonen en iedereen kan aan de verschillende overlegtafels meepraten over de verschillende onderdelen van dit thema.” Alle senioren, jong en oud, zijn dinsdag 20 mei van harte welkom in Huis van Haaksbergen (de Kappen). Start: 14.00 uur. Inloop: 13.30 uur.