
Doe mee aan de waardplantenactie
Vlinders en wilde bijen worden steeds zeldzamer, ook in Haaksbergen. Dat is zorgelijk, want deze insecten zijn onmisbaar voor de natuur. Ze zorgen onder andere voor de bestuiving van planten. Om ze te helpen is meer leefruimte nodig. De Groene Loper Haaksbergen organiseert daarom de waardplantenactie, met ondersteuning van het programma Natuur voor Elkaar van de Provincie Overijssel.
Een waardplant is een inheemse, onbespoten plant die van grote waarde is voor insecten. Vlinders, wilde bijen en andere insecten zijn er dol op. Ze vinden er voedsel, beschutting en een plek om eitjes te leggen. Rupsen groeien er op tot vlinders en wilde bijen gebruiken de planten vooral als voedselbron.
Meedoen aan de waardplantenactie
De waardplantenactie is de eerste gezamenlijke actie van de Groene Loper Haaksbergen. Stichtingen, verenigingen, bedrijven en inwoners kunnen met korting een speciaal waardplantenpakket aanvragen. Voor 5 euro krijg je een pakket met een winkelwaarde van 36 euro en per bewonersinitiatief mag je maximaal twee pakketten aanvragen. De waardplanten moeten worden geplaatst op een plek die zichtbaar is vanaf de openbare weg. Bijvoorbeeld in de voortuin of op een balkon. Zo kunnen niet alleen insecten, maar ook voorbijgangers ervan genieten. Meedoen aan de waardplantenactie? Kijk voor meer informatie op samenhaaksbergen.nl en meld je aan. De pakketten zijn op 27 september (Nationale Burendag) op te halen bij The GAP.
Groene Loper Haaksbergen
In Haaksbergen bestaan al veel groene initiatieven, zoals The GAP, de Bermbrigade en meer dan tachtig plekken die door inwoners zijn vergroend. Ook in het buitengebied zetten mensen zich in voor natuur en biodiversiteit. De Groene Loper Haaksbergen verbindt deze initiatieven, maakt ze zichtbaar en ondersteunt nieuwe plannen. Groot of klein, in het dorp of daarbuiten: elk groen initiatief telt mee.