09 dec - 12:00 Haaksbergen - aangepast om 16:38

Eiken Scholtenhagenweg maken plaats voor winterlindes

Twaalf eiken aan de Scholtenhagenweg drukken al jaren hun stempel op de entree van Park Groot Scholtenhagen. Trots pronken ze naast het hoofdveld van HSC ’21 en zijn ze stille getuigen van menig duel om de bal. De laatste jaren gaat de conditie van de bomen echter hard achteruit. Inmiddels zijn ze aan het eind van hun latijn. Ze sterven langzaam af en veel takken zijn dood. Vanaf maandag 14 december worden daarom elf eiken geveld. Er worden daarvoor in de plaats elf winterlindes gepoot.

De eiken werden jaarlijks geïnspecteerd op veiligheid. Inmiddels zijn de bomen zo slecht dat ze gekapt moeten worden. Afgelopen zomer is daarvoor een vergunning verstrekt. Aannemersbedrijf Koppelman gaat komende week de werkzaamheden uitvoeren. Nadat de bomen zijn geveld wordt eerst de grond verbeterd, voordat de lindes gepoot worden. Winterlindes kunnen generaties lang meegaan, worden op den duur ongeveer zo hoog als de eiken en passen mooi bij het karakter van het Scholtenhagenpark.

https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-RPY4R1NFFS window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-RPY4R1NFFS');