
Scholieren in actie voor Oekraïne
Leerlingen Assink lyceum helpen Oekraïne
HAAKSBERGEN – Scholieren van het Assink lyceum in Haaksbergen willen de oorlogsslachtoffers in Oekraïne helpen. Er was een activiteitenmarkt. Daarmee is ruim 1.600 euro ingezameld.
Annelot Kamp uit de eerste klas van het Assink lyceum opperde een actie te houden voor Oekraïne. Ze wilde graag iets doen, zodat zij en haar klasgenoten zich minder machteloos zouden voelen. Haar idee vond direct bijval en samen met de parallelklas werd binnen een week een activiteitenmarkt georganiseerd. Die was op het binnenplein van locatie De Bouwmeester. De leerlingen hadden met elkaar 3.000 flyers verspreid en de opkomst was dan ook hartverwarmend. Op vrijdagmiddag was er voor liefhebbers van onder meer brownies, frikadellen, ijs, cupcakes, poffertjes, knakworst en wafels volop te eten en te drinken. Kinderen konden zich laten schminken en hun nagels laten lakken. Ook waren er spelletjes zoals blikgooien, enveloppen trekken en een aquariumspel. Een rommelmarkt was er ook.
Er werden bovendien zelfgemaakte oorbellen en armbandjes verkocht. Tijdens de activiteitenmarkt was er ook nog een kleine kunstveiling. Plaatselijke kunstenaars hadden hun eigen werk beschikbaar gesteld. Aan het eind van de middag bleek er ruim 1.600 euro opgehaald te zijn voor giro 555. Alle leerlingen mogen volgens docent burgerschapsvorming Rianne van Grootheest trots zijn op hun enorme inzet.